advokaciesvoboda

Zapomenuté akcie

Jak zjistit, zda vlastníte zapomenuté akcie (zadarmo a rychle)?


 
 1. V bance (na pobočce nebo i online)
  Zjištění toho, zda je na Vaše jméno veden nezařazený účet je možné ve většině bank. Služba je zpoplatněna, obvyklý poplatek je však v řádu desítek či nízkých stovek korun.
  Neplaťte nutně více jak 100,- Kč!

  Zadarmo to zjistíte například ve Fio bance na pobočce. 

   • Pokud umíte s PC a Internetem: na pobočce ve Fio bance si (zdarma!) zřídíte účet pro obchodování s cennými papíry („obchodní účet pro investování“) a požádáte o „převod akcií z nezařazené evidence“. Tento proces je celý zdarma a umožní Vám s akciemi také nakládat (například je prodat), což je pro Vás nejlepší.   

  Pokud by byl na pobočce jakýkoliv problém (na všichni zaměstnanci znají tuto problematiku), trvejte na svém a mějte vytisknuté z webovek Fio banky jejich nabídku: (viz bod 4)

  Ceník zde

  Doporučujeme také předem zavolat na konkrétní pobočku banky, zda je u nich možné zřídit účet pro obchodování s cennými papíry (nikoliv všude).

 2. Pokud neumíte s PC a internetem – také na pobočce v bance:
   •  Chtějte „Výpis z účtu v nezařazené evidenci“. Tímto zjistíte, zda vlastníte nějaké zapomenuté akcie (Ve Fio bance Vás vyjde 60,- Kč).  

   • Pokud zjistíte, že nějaké akcie vlastníte, požádejte o výpis, který zjistí jaké konkrétní akcie vlastníte. (Ve Fio bance 130 ,- Kč).

 3. Výpis od Centrálního depozitáře
  formou online, ale je nutné mít online bankovnictví – bankovní identitu (ne všechny banky podporují!) (90,- Kč)  

 4. Výpis od Centrálního depozitáře formou nikoliv online
  (NEDOPOROČUJEME Z DŮVODU ZBYTEČNÝCH NÁKLADŮ! 500,- Kč) 

 5. Zjištění toho, zda máte nějaké zapomenuté akcie nabízí i podnikatelé jako například Zapomenuté miliardy. (NENÍ NUTNÉ)
  Nejméně 30,- Kč ale dáte za ověření podpisu na plné moci (plus platíte smluvní provizi v případě, že najdou cenné akcie). Celým procesem nakonec strávíte možná více času a peněz než když sami vyrazíte do banky a něco nového se dozvíte!  

  ➞ V PŘÍPADĚ DOTAZŮ/ PROBLÉMU SE MŮŽETE OBRÁTIT SVOBODA@ADVOKACIESVOBODA.EU. POKUD NESTIHNEME ODPOVĚDĚT, PAK DÁME ODPOVĚDI NA NEJČASTĚJŠÍ DOTAZY NA WEBOVÉ STRÁNKY ADVOKACIESVOBODA.EU

  ➞ CENNÉ DETAILNÍ INFORMACE NAJDETE TAKÉ NA IN-SERVER.CZ NEBO SE OBRAŤTE NA SVOBODA@ADVOKACIESVOBODA.EU 

  HODNĚ ŠTĚSTÍ! A DEJTE VĚDĚT, „ZDA NĚCO PŘIŠLO“! 😊

Pokud máte jakýkoliv právní problém či dotaz neváhejte se na nás obrátit

Můžeme si nejprve zavolat po telefonu nebo Skype.

Pokud se chcete raději vidět osobně, můžete mě potkat na adrese Podolská 90/5, 147 00, Praha 4.

První půl hodina konzultace je pro nové klienty zdarma, ale je vždy lepší, pokud si řekneme dopředu, v jaké oblasti chcete pomoci.