advokaciesvoboda

Jsem advokátem zapsaným u České advokátní komory a zároveň i u britské advokátní komory jako solicitor of the Senior Courts of England and Wales.

 

Mohu tak nabídnout jedinečné schopnosti duálně kvalifikovaného advokáta – tedy poskytovat služby jak na smlouvách, které se řídí českým tak i britským právem.

 

Jsem ovlivněn prostředím právního vzdělání ve Velké Británii, kde jsem absolvoval kompletní pětileté magisterské vzdělání na právech na University of Sussex (titul LL.B. – „Právo a mezinárodní vztahy“ a LL.M. obor „Právo“). Znalosti jsem si ale následně doplnil rovněž o studium na Právnické fakultě Univerzity Karlovy v Praze. 

 

Praxi jsem absolvoval v renomované české advokátní kanceláři Rychetský Hlaváček Krampera & partneři a v zahraniční advokátní kanceláři Taylor Wessing v Praze se specializací na spornou agendu, občanské, obchodní právo a právo duševního vlastnictví. 

 

Věřím, že právo je velmi důležitým nástrojem, který ovlivňuje fungování celé společnosti. Je tak mým osobním posláním, aby špičkové právní služby byly dosažitelné. Nejraději mám komplexní právní spory a složité právní kauzy. Věřím, že i komplexní věci lze podat srozumitelně. 

 

Zakládám si na individuálním přístupu, dovednosti naslouchat, pochopení protichůdných perspektiv a schopnosti efektivně bránit a prosadit zájem klienta.

 

David Svoboda, advokát / solicitor of the Senior Courts of England and Wales